Menu zpět
  • Vyhledávání
  • facebook
  • youtube
  • instagram
26. - 28. dubna 2019
Jihočeské fórum cestovního ruchu

Dakar na Travelfestu?

Zajímavá přednáška nejen o Rallye Dakar. V neděli 28.4.2019 od 13:30  v pavilonu T2.

 

Je mi 36 a všichni mi říkají Baly.  Trochu podivně,jelikož se jmenuji Michal Vítovec, ale to je dlouhý příběh. K focení jsem se dostal až v dospělosti s nástupem digitálních fotoaparátů. Začal jsem zkoušet, hrát si, pročítat různé příručky a především sledoval naučná videa. Bavilo mě sledovat ač pomalý, ale přesto progres. 

Po čase v roce 2016 mne oslovil můj známý Vojtěch Štajf, že zakládá s Karlem Janečkem rally tým abych s nimi odjel jednu sezónu jako jejich fotograf. Překvapil mě, to musím uznat, ale byla to výzva. Tak jsem nakoupil nové vybavení a pustil se do skutečného focení . Nakonec z toho byly 3 sezóny mistrovství české republiky v rally a jeden šampionát Středního východu v zemích jako Katar, Jordánsko nebo třeba Írán. Vše pod támem Racing 21.

V loňském roce jsem i díky sociálním sítím sledoval velmi podrobně rally Dakar a začal přemýšlet, že to je to co bych chtěl někdy fotit. Pokusil jsem se tak spojit s Dakarským týmem Big Shock Racing. Jejich závodník Martin Macík měl v Českých Budějovicích besedu o Dakaru a tam se mi povedlo se dostat a besedu pro něj nafotit. Výsledek kluky zaujal a nabídli mi spolupráci na testování v Sosnové a hlavně následně v Tunisku v poušti. Tam i pak na dalších závodech jsem se naučil fotit kamion i motorky v podmínkách podobných rally Dakar. Posledním největším testem byla rally du Maroc, která je Dakaru již velice podobná i z hlediska navigace a ostatních podmínek.  

Zbýval poslední krok a to zajistiti financování mé dakarské účasti, což se podařilo díky spolupráci s Autoklubem české republiky pro něž jsem nakonec na dakaru pořizoval fotografie, spravoval Instagram a dělal reporty z Dakarského klání. Denním výsledkem tak bylo pořídit a roztřídit fotografie pro Martina Macíka a Honzu Brabce, následně pro team a v neposlední řadě pro Autoklub ČR. K tomu sepsat krátký report dne pro sociální sítě, udělat nějaká instastories. 

Focení je pro mne stále jen koníčkem, nebylo tak snadné skloubit takto nabitou sezónu s běžnou prací projektového manažera, ale jak se říká: "všechno jde, když se chce".